Coaching 6 rzeczy, które powinnaś porzucić, jeśli chcesz osiągnąć sukces

Listopad 4, 20180

Każda z nas ma swoje pojęcie sukcesu. Dla jednej z nas sukcesem będzie oszałamiająca kariera międzynarodowa, dla innej zgrabne i wysportowane ciało, a dla jeszcze innej rodzina oraz zadbany i przytulny dom. Cokolwiek rozumiesz pod pojęciem sukcesu, ogólnie rzecz ujmując,  SUKCES to stan, w którym stwierdzisz, że osiągnęłaś to co sobie zaplanowałaś i spełniło to Twoje marzenie lub pragnienie w określonym czasie.

Bardzo często, gdy dążymy do czegoś, nasze myśli są skupione wyłącznie na tym co musimy zrobić więcej, aby szybciej ten sukces osiągnąć.W rzeczywistości, czasami szybciej dojdziemy tam gdzie zamierzamy, jeśli tylko porzucimy to,  co nam nie służy. Oto moja list 6 rzeczy, które porzuciłam jakiś czas temu i dzięki czemu łatwiej jest mi realizować swoje postanowienia.

1. Niezdrowy tryb życia

Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią” Walt Disney

Bez zdrowia nie osiągniemy nic. Jeśli więc chcesz osiągnąć sukces, a potem się nim cieszyć, w pierwszej kolejności zadbaj o swoje zdrowie, a więc:

  • wysypiaj się
  • jedz zdrowo
  • uprawiaj sport

Przyjdzie taki dzień, że nie tylko Ty sama sobie za to podziękujesz, ale Twoi bliscy, rodzina i dzieci   będą wdzięczni, że mają Cię przy sobie.

2. Twoje wymówki

Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” Jack Canfield i Mark Victor Hansen

Zamiast wmawiać sobie, że inni mają lepiej i łatwiej, a Tobie zawsze jest pod górkę, lepiej zastanów się co możesz zrobić, aby zbliżyć się do realizacji swojego celu. Karmiąc się swoimi wymówkami tracisz nie tylko czas, ale również stoisz w miejscu. Weź więc pełną odpowiedzialność za swoje życie oraz poszukaj przyczyny, która powstrzymuje Cię przed sukcesem. Gdy poznasz przyczynę, będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie.

3. Perfekcjonizm

Perfekcjonizm przeszkadza ludziom w ukończeniu dzieł – ale, co jeszcze gorsze, często powstrzymuje ich przed rozpoczęciem pracy” Elizabeth Gilbert
Nic, nigdy nie będzie w 100% idealne, bez względu na to, ile energii i pracy w to włożysz. Strach przed porażkę (a często nawet przed sukcesem), że coś nie będzie idealne, tak jak to sobie wyobrażamy, powstrzymuje nas przed podjęciem działań i realizacją swoich marzeń. Przez to tracimy wiele możliwości lub szybciej porzucamy projekty, gdy tylko pojawiają się pierwsze problemy. Zastąp swoje wymagania dotyczące perfekcyjnej pracy akceptacją siebie i swoich ludzkich ograniczeń, a zobaczysz jak szybko nabierzesz cech ludzi czynu i z sukcesem zaczniesz realizować swoje postanowienia.

4. Mówienie TAK wszystkim i na wszystko

Naucz się mówić NIE, bo masz do tego prawo. Nie musisz się tłumaczyć z dbania o samą siebie” autor nieznany

Ludzie sukcesu wiedzą, że aby osiągnąć swoje cele muszą porzucić potrzebę zadowalania wszystkich  wokół i nauczyć się mówić NIE niektórym zadaniom, które im nie służą. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie gdy prośba wypływa od rodziny, znajomych lub współpracowników. Aby osiągnąć swoje marzenia musisz nauczyć się asertywności, a więc umiejętności mówienia NIE, gdy w środku słyszysz wewnętrzny głos NIE, oraz pozbyć się poczucia wina, gdy wyznaczasz granice swoim rozmówcom. Na początku możesz czuć się niezręcznie, ale z czasem zobaczysz, że wysiłek włożony w opanowanie asertywności do perfekcji jest tego warte.

5. Twoją potrzebę bycia lubianym

Możesz być najdojrzalszą, najbardziej soczystą brzoskwinią na świecie, a i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto nienawidzi brzoskwiń” Dita Von Teese

My kobiety mamy tendencję do uzależniania swojej wartości od opinii innych oraz od tego, czy ktoś nas lubi, czy nie. Prawdą jest, że nie jesteś w stanie sprawić, aby wszyscy Cię lubili. Gdy zabiegamy o akceptację innych łatwo się zatracić i zaczęć udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Nasza prawdziwa siła wypływa z naszej autentyczności i spójności, a więc najważniejsze jest czuć się dobrze sama ze sobą. Polub siebie jak najlepszą przyjaciółkę, a ze zdumieniem zaobserwujesz, jak zmieniasz się Ty i Twoje nastawienie do innych ludzi.

6. Toksycznych ludzi

Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że tez potrafisz być wielki” Mark Twain

Mówi się, że jesteś „średnią arytmetyczną” 5 dorosłych osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Jeśli spędzasz czas z osobami, które nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, które zawsze znajdą wymówki i obwiniają innych za swoją sytuację, wówczas jest olbrzymia szansa, że zaczniesz myśleć i postępować tak jak one, a tym samym pozbawisz się szansy na sukces. Unikaj więc osób, które próbują pozbawić Cię marzeń i ambitnych celów. Poszukuj ludzi ambitnych, z pasjami, którzy stawiają na rozwój osobisty. Tacy ludzie nie dość, że dodają siły i wsparcia to jeszcze będą Ci kibicować na Twojej drodze do osiągnięcia marzeń.

Daj znać w komentarzu, czy lista była przydatna i co Ty porzucasz, gdy idziesz po sukces!

Joanna Marszał – Šesták

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://novaja.pl/wp-content/uploads/2018/09/Novaja-logo-w.png

Zajrzyj też na…

Copyright by NOVAJA.PL / realizacja ADNINJA.PL