Coaching Nawyk, kluczem do realizacji każdego postanowienia

Listopad 8, 20180

Motywacja pozwala wystartować. Nawyk utrzymuje w ruchu”- Jim Ryun

Podstawowa teoria motywacji zakłada, iż do stworzenia nawyku potrzeba ciągłego i regularnego powtarzania danej czynności. Jeśli więc chcemy coś zmienić w naszym życiu (np. rzucić palenie, zacząć biegać, nie jeść słodyczy) to  kluczowe jest przetrwać w postanowieniu co najmniej pierwsze 21 dni.

Jeśli przez te 3 tygodnie będziemy powtarzać daną czynność, jest  szansa, że przekształcimy to w nawyk i tym samym z powodzeniem zrealizujemy swoje postanowienie. Te 21 dni to czas próby, ale również determinacji i samozaparcia.

Musimy wziąć również pod uwagę, że łatwiejsze nawyki wykształca się szybciej, a więc już 21 dni może wystarczyć, ale nawyki trudniejsze mogą wymagać więcej czasu.

Aby pomóc sobie samej i nie stracić motywacji w realizacji swoich postanowień stworzyłam swoją własną formatkę Dasz radę, Masz MOC.

Gdy tylko mam jakieś postanowienie, od razu drukuję formatkę i wieszam ją na lodówce, abym na bieżąco mogła monitorować swoje postępy.

Formatkę wraz z opisem znajdziesz tutaj.

Formatka Dasz radę 

Daj znać w komentarzu, czy Tobie również formatka Dasz radę, Masz MOC pomogła w realizacji postanowień. A może masz inne sprawdzone sposoby, którymi możesz się podzielić?

Pozdrawiam gorąco!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

http://novaja.pl/wp-content/uploads/2018/09/Novaja-logo-w.png

Zajrzyj też na…

Copyright by NOVAJA.PL / realizacja ADNINJA.PL